Naše služby sú Naj-lepšie.

rozvoz

 

DOPRAVA až k vám domov, ZDARMA !!!:jop:

Dodávka krmív.

img_0748

Objednávky telefonicky na tel. č. :   

0907 817 573

Viete že....Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

co-pes-nemoze

Viete že....:nie: Čokoláda: obsahuje kofeín a podobnú látku teobromin. Obidve látky môžu mať za následok problémy so srdcom. Symptómy otravy závisia na množstve a druhu zjedenej čokolády. Obzvlášť nebezpečná je horká čokoláda a čokoláda na varenie. Malí psi môžu zomrieť už po zjedení 20- 30g týchto látok. Pri zjedení menšieho množstva väčšinou dôjde iba k žalúdočným a črevným problémom ako hnačka a zvracanie.
Hrozno: Konzumácia hrozna vyvoláva ťažké symptómy otráv u psov: žalúdočné kŕče, zvracanie a hnačka. V niektorých prípadoch došlo dokonca k zlyhaniu obličiek. Hrozienka (sušené) sú ešte nebezpečnejšie, pretože obsahujú túto jedovatú látku v koncentrovanej podobe. To isté platí aj pre mačky.
Cibuľa a Cesnak: obsahujú jedovaté látky N- propyldisulfid a alylpropilsulfid, ktoré sú pre psy jedovaté. Už stredne veľká cibuľa môže byť pre psa nebezpečná. Toxické látky v cibuli majú za následok hemolýzu. K symptómom patrí: hnačka, zvracanie, anémia, anorexia azrýchlená tepová a dychová frekvencia.
Avokádo: obsahuje toxickú látku persi. Otrava väčšinou končí smrťou. Symptómy: poškodenie srdcového svalu, dýchavičnosť, kašeľ a ascites (vodnatelnosť).

Nesmieme podávať: :nie:
- potraviny obsahujúce alkohol
-orechy makadamové
-cibuľu, cibuľový prášok
-hrozienka a hrozno
-soľ
-potraviny sladené xylitolom
-ostré korenené potraviny
-avokádo
-čokoláda
-káva
-tučné (mastné) potraviny
-kysnuté cesto